Реабілітація після перелому шийки стегна

Реабілітація після перелому шийки стегна

Реабілітація після перелому шийки стегна Перелом шийки стегна – це досить поширена травма, причому в більшості випадків вона відбувається у літніх жінок. Після такого перелому необхідно тривале відновлення, людина залишається прикутою до ліжка, вимагає підвищеної уваги і особливого догляду.

Процес зрощення кісток займає багато часу (півроку-рік). Однак правильно підібрана реабілітація після перелому шийки стегна дозволить людині будь-якого віку швидше відновитися.

Важливо розуміти, що основною причиною перелому шийки стегна в більшості випадків є захворювання – остеопороз, тобто зниження щільності кісток. Порушення цілісності кістки може відбутися не тільки при падінні, але і при звичайній прогулянці.

Методи лікування перелому шийки різні. Виділяють консервативний і хірургічний. Другий кращий для більш молодих людей. Літнім людям і людям з протипоказаннями до операцій при пошкодженні шийки стегна, як правило, доступний тільки перший варіант. Його складність у тому, що людина повинна зберігати нерухомий стан до того моменту, як кістки зростуться.

Крім того, існує можливість ендопротезування суглоба. Цей варіант більш витратний матеріально.

У будь-якому випадку травма шийки стегна є досить серйозною і небезпечною. Важливо правильно підібрати лікування і методи реабілітації. Це дозволить знизити ризик виникнення ускладнень, адже від цієї травми людина має ризик залишитися інвалідом на все життя.

Реабілітація пацієнтів: особливості процесу

Особливу увагу слід приділити дотриманню правильного постільного режиму. Нерухомий спосіб життя впливає на виникнення пролежнів, гострого венозного застою, тромбозу, застійної пневмонії та інших небезпечних станів. Крім того, у багатьох спостерігається несприятливий емоційний стан, атонія кишечника і інші проблеми.

Тому на етапі реабілітації догляд за літньою людиною з пошкодженням шийки стегна повинен бути продуманим і грамотним. Як правило, на процес відновлення йде від півроку до року. У цей період важливо:

  • дотримуватися правил догляду за людиною в літньому віці (вчасно міняти білизну, перевертати),
  • стежити за прийомом відповідних медикаментів,
  • підтримувати людину морально, бути з ним тактовним, терплячим, ввічливим,
  • дотримуватися приписів фахівця, що стосуються фізичної активності.

Переваги приватного пансіонату перед домашнім перебуванням

Процес реабілітації пацієнтів з переломом шийки стегна досить трудомісткий, він вимагає особливих навичок, знань і умінь. Тому здійснити його будинку практично нереально. Большість пацієнтів прикуті до ліжка, а догляд повинен здійснюватися цілодобово. Причому важливо, щоб поруч були професіонали, які вчасно зможуть надати необхідну помощь. Виконувати це близьким самостійно дуже важко. А знайти доглядальницю, яка відповідала б усім вимогам сложно. Крім того, часто потрібні спеціальні пристрої і предмети, які допомагають швидкому відновленню, підтримці здоров’я людини. Наприклад, протипролежневі матрац, милиці, ходунки, інвалідна коляска. В нашому приватному пансіонаті є все необхідне для реабілітації таких пацієнтів: колектив грамотних і досвідчених фахівців, все необхідне обладнання.

Що включають в себе послуги догляду в нашому пансіонаті

У нашому будинку для літніх людей є все необхідне для комфортного проживання лежачих хворих, а також їх якнайшвидшого відновлення. Програма реабілітації розробляється індивідуально для кожного пацієнта. У неї входить не тільки контроль за прийомом медикаментів, а й відповідне харчування, процедури, активність на свіжому повітрі і прочее. Крім того, пацієнтам надається психологічна підтримка. Це допомагає не допустити депресії у літнього пацієнта з переломом шийки стегна, прикутого до ліжка.

Переваги нашого пансіонату

Ми подбали про те, щоб створити в пансіонаті максимально комфортні умови для життя і реабілітації наших пацієнтів:

Зручні, добре обладнані кімнати. У них є всі необхідні меблі, техніка, спеціальні пристрої, які можуть знадобитися лежачому пацієнту.
Наявність регулярних оглядів, надання необхідної допомоги.
Цілодобове чергування доглядальниць.
Все це зробить життя пацієнта в стінах нашого пансіонату комфортної, а реабілітацію ефективною.