Догляд за людьми з діагнозом ДЦП
Пансіонат Ренесанс приймає пацієнтів віком від 18 років
ДЦП – захворювання центральної нервової системи, при якому відбувається ураження одного (або кількох) відділів головного мозку, в результаті чого розвиваються не прогресуючі порушення рухової і м’язової активності, координації рухів, функцій зору, слуху, а також мови і психіки.
Це захворювання невиліковне. Можливість лікування ДЦП – головний міф, який повинен бути розвіяний не тільки для фахівців, що працюють в сфері реабілітації, але і для батьків, яким важливо прийняти діагноз і повірити в те, що завдяки грамотній допомоги фахівців ситуацію можна поліпшити і незважаючи на порушення здоров’я, дитина може бути активним членом суспільства.
Особливістю реабілітації дорослих з ДЦП є те, що вже людина досягла максимально можливого рівня відновлення або компенсації порушених функцій. Дорослий вже багато разів проходив курси реабілітаційного лікування, знає свої можливості, навчений використанню допоміжних пристосувань. У деяких випадках люди з діагнозом ДЦП можуть отримати гарну освіту, придбати професію і стати цілком успішними, незважаючи на своє захворювання. У деяких інвалідів стан здоров’я не дозволяє вчитися або працювати, але вони можуть навчитися навичкам самообслуговування, щоб полегшити догляд з боку близьких. Підтримка і розвиток наявних навичок, поліпшення рухових, мовних і розумових здібностей протягом усього життя – це те завдання, яке стоїть перед будь-яким дорослим людиною з діагнозом ДЦП.
Завдяки впровадженню та використанню новітніх лікувальних методик, проведення реабілітації в пансіонатах і спецустановах вдалося знизити смертність хворих на ДЦП в дитинстві. На сьогоднішній день багато хто досягає повноліття і дорослого віку. Однак порушення ЦНС викликають згодом нові ускладнення і клінічні прояви.
Через хвороби багато органів і системи залишаються недорозвиненими, однак змушені повноцінно працювати. В результаті через надмірне навантаження ознаки старіння у хворих на церебральний параліч проявляються раніше, в середньому до 40 років. Це посилюється постійними порушеннями гормонального фону, що призводить до передчасного зносу дихальної, серцево-судинної та видільної систем.
Складнощі з адаптацією в суспільстві, проблеми в повсякденному житті призводять до того, що у хворих на ДЦП частіше за інших з’являється депресія. Її можуть спровокувати відсутність підтримки з боку близьких людей, а також пригнічений стан самого пацієнта, який щодня повинен терпіти біль, боротися з труднощами і бачити відчуження оточуючих.
Хворий на ДЦП витрачає на вчинення кожного руху значна кількість сил і енергії в порівнянні зі здоровою людиною. Наслідком цього в дорослому віці стають ураження суглобів і зміни кісткової тканини. Розвиваються артрит і остеопороз, які супроводжуються постійним больовим синдромом. У міру прогресування патологій він стає інтенсивніше.
Найчастіше в дорослому віці з’являються гіпертонія, розлади з боку сечостатевої системи, труднощі в ухваленні їжі, карієс і пародонтит. Розвивається сколіоз, частими стають переломи через фізичних навантажень. Крім цього, у хворих ДЦП фіксують порушення зору і слуху.
Співробітники пансіонату Ренесанс уважно стежать за прийомом медикаментів і дотриманням лікарських рекомендацій. Для наших постояльців з ДЦП створена комфортна атмосфера завдяки догляду кваліфікованих доглядальниць, турботі і доброзичливості персоналу.